KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16747097

nr 1674 7097

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Oljemålning, "Spanien". Signerad, daterad -76. Olja på duk, 61x61 cm, yttermått inklusive ram: 64x64 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 27 januari 2025
kl 19:53:55

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska