KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16747097
nr 1674 7097
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, "Spanien". Signerad, daterad -76. Olja på duk, 61x61 cm, yttermått inklusive ram: 64x64 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 27 januari 2025
kl 19:53:55
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska